Festivāls-konkurss "No baroka līdz rokam"

Šobrīd visā Latvijā norisinās reģionu konkursi VISC rīkota Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivāls-konkurss "No baroka līdz rokam 2024", pulcējot jaunos mūziķus un mūzikas entuziastus.

Konkursā mērķis ir sekmēt bērnu un jauniešu pilsonisko līdzdalību, kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā lietpratību, iesaistoties Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un kopšanā.

20. februārī notika Kurzemes novadu kolektīvu konkurss Kuldīgas kultūras centrā, kurā MIKC Liepājas Mūzikas mākslas un dizaina vidusskolu pārstāvēja izglītības programmas Mūsdienu ritma mūzikas kolektīvs "Young Lions Beat Band" un "Combo" vadītāja Andra Ločmeļa vadībā.

Konkursu vērtēja žūrijas komisija, ko pārstāvēja:
• Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas džeza nodaļas pasniedzējs Māris Vitkus;
• Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas instrumentu spēles un kameransambļu klases pedagogs Dainis Tarasovs;
• dziedātāja, vokālā pedagoģe – Linda Rušeniece;
• nemateriālā kultūras mantojuma un ilgtspējīgas attīstības projektu nodaļas vecākais eksperts Egils Šķetris;
• tehniskais sekretārs Valters Šķetris.

MIKC Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas kolektīvi džeza ansambļu grupā startēja veiksmīgi, iegūstot savā kategorijā I pakāpes diplomus:
• "Young Lions Beat Band" I pakāpe (44,24 punkti no 50,00 punktiem)
• "Combo" I pakāpe (44,62 punkti no 50,00 punktiem)

Paldies bērniem un jauniešiem par dalību un muzikālo sniegumu, pedagogiem par ieguldīto darbu un skolēnu vecākiem par atbalstu!